Free

Professional&Scientific and Technical Services Education

Türk Üniversiteleri Alan Analizi

21.12.2020

Report Summary

Türk Üniversiteleri Patent Alan raporu, patenti olan 68 üniversitenin alan analizini içermektedir.

Her üniversite faaliyetini ayrı ayrı veya seçilen bir grupta incelemek için radar analiz bölümümüzü kullanabilirsiniz. Çalışma alanınızdaki raporu veya üniversiteleri takip ederek güncel aktivitelerini takip etmeye devam edebilirsiniz.

Premium üye olarak kendi portföyünüze en uygun patentleri/lisansiyerleri belirlemek ve takip etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Değerleme, değerlendirme ve eşleştirme hizmetleri için stratejik ortağımız TLS.IP ile sizlere destek oluyoruz.

Üniversite Analizi: Koç Üniversitesi

Tekil aile temsilcisi Trend Analizi

İnovasyon trend grafiği, teknoloji alanındaki yıllık patentleme eğilimini gösterir.

Nerede koruma yapıyor?

Bölge haritası, söz konusu teknoloji alanının bölgesel olarak dağılımını gösterir. Bölge haritası, teknoloji alanındaki patent başvuru sahiplerinin odaklandığı önemli pazarları gösteren kullanışlı bir görsel araçtır.

 

 

Teknoloji Odaklarının Yıllara göre Değişim Isı Haritası

Grafik, sol X ekseninde IPC kodlarına göre teknoloji alanlarını göstermektedir. Y ekseni, arama periyoduna karşılık gelir. Bu görselleştirme, söz konusu teknoloji alanındaki yıllık patent eğilimlerini yıllara göre göstermektedir. Gelişmekte olan bir teknoloji alanında, faaliyetlerin sayısı yıllar geçtikçe artacaktır. Tersine, azalan bir teknoloji alanı, yıllar içinde daha az patent alma eğilimi gösterecektir.

 

Başvuru Sahibi Analizi

Bu grafik, teknoloji alanında önde gelen kuruluşları göstermektedir. En büyük portföye sahip kuruluş en üstte yer almaktadır. Burada tek bir organizasyon özelinde bakıldığı için aynı zamanda organizasyonun işbirliği yaptığı kurum ve kişileri de göstermektedir.

 

Başvuru Sahiplerinin Odak Teknoloji Alanlarındaki Yoğunluk Isı Haritası

Bu grafik, seçilen kuruluşların teknoloji odağını analiz etmek için kullanılmaktadır. Görsel, kuruluşların farklı teknoloji alanlarındaki varlığını gösterir. Kuruluşların portföylerini oluşturmak için nereye yatırım yaptığını anlamanıza yardımcı olur. Birleşme ve lisans konularında eşleştirmeler için referans oluşturur.

 

Buluş Sahipleri

Grafik, teknoloji alanındaki en aktif buluş sahiplerini göstermektedir. Bu bilgi, işbirliği veya insan kaynakları için önemli performans gösterenleri belirlemek için kullanışlıdır. Buluş sahiplerinin yer aldığı başvuru sahipleri hem işbirliği ağlarını göstermektedir hem de doğrulama faaliyetleri için kaynak oluşturmaktadır.

 

İnovasyon Radar ile neler yapabilirsiniz?